Jäised vaarikad

sorbett2

Pean kohe mainima, et pilt on jällegi varastatud, sest kaamerat pole kusagil läheduses 😦

Mmm…milline magusaisu mind täna vaevama hakkas, aga midagi isuäratavat käepärast ei olnud. Pealegi, mulle tundub, et toit on siis palju rahulduspakkuvam, kui sa sell valmistamisega ka vaeva oled näinud. Rasketes ühikaoludes ei tundunud mul olevat ühtegi asja peale suhkru, millest midagi maisvat kokku keerata…aga siiski. Sügavkülmas leidsin kotitäie külmutatud vaarikaid, mida armastav ema mulle kaasa oli andnud teadmata ajal. Nii sündiski idee teha sorbetti.

Uurisin natuke retsepte ning siis hakkasin tegutsema. Kõigepealt panin vee pannile sooja, nii u 1,5 dl ja siis lisasin sellele detsiliitri jagu suhkrut. Segasin, kuni see vees lahustus ning siis jätsin selle keema. Kaugele ma minna ei saanud, sest need suured ja tihedad mullid lausa sundisid mind pliidi kõrval passima ja üksisilmi siirupi valmimist imetlema. Ligikaudu 5 minutiga kees see piisavalt palju paksemaks ja siis rändas ta plastkarbi sisse jahtuma. Nüüd vaarikad. Sain jällegi oma toredat saumikseri koplekti tarvitada (ideaalne sünnipäevakingitus, kas pole (A) ). Ikka veel külmunud vaarikad peenestasin ära ning siis lisasin kohe siirupile. Ei jaksanud oodata, kuni vaarikad sulavad ja siirup jahtub, nii saavutasin kiiresti sobiva temperatuuri ka, et segu külma pista. Ei tea muidugi, kas see õige käitumine oli.

Ootamine on alati nii piinav. Eriti kui oodata tuleb midagi head. Käisin siis segu iga poole tunni tagant kahvliga segamas ja natuke maitsmas ka. Väga-väga magus! Lisasin veel veidike varem keedetud vett ja panin tagasi külma. Uuesti ootamised ja segamised. Lõpuks ei jõudnud enam oodata, segu oli ühtlaselt paks, kuid tassi pannes hakkas kiiresti-kiiresti sulama. Tuli ka kiiresti süüa! Mmmaitsev 🙂 Täpselt see, mis vaja. Kuna ma vaarikapüreed kurnata ei viitsinud, siis oli segu ilmselt kleepuvam kui peaks ja seemned ka sees, aga mind see otseselt ei seganud. Mõni teine kord olen tublim. Nüüdki käisin veel külmkapi kallal, et paar lusikatäit seda jäist ahvatlust suhu pista.

Advertisements

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: